Gorna belka
Gorna belka
Gorna belka
Gorna belka
Gorna belka
Gorna belka
Gorna belka
 
 

Książki

Publikacje dotczyące różnych dziedzin życia, które nie dorobiły się jeszcze własnej kategorii...
Przewodnik dla Stolarzy

obejmujący cały zakres stolarstwa
Jan Heurich
Okładka książki

Książka ta jest kompilacją materiałów dotyczących obróbki drewna. Zaczynajac od przewodnika po jego gatunkach, katalogu narzedzi po instrukcje wykonania konkretnych przedmiotów. Bogato ilustrowany i naprawde obszerny zakres poradnika sprawia, że jest interesująca pozycją dla wszystkich praktyków, czy to z zamiłowaniem do odtwórstwa czy też pracy od podstaw z prostymi narzędziami.

Dokument PDF
2,5MiB
Dokument PDF w archiwum RAR
2,3MiBPóźnośredniowieczna chłodnia z Torunia

Andrzej Kola Strona tytyłowa książki

"Zarys treści: Uwagi na temat wykorzystania lodu naturalnego w prostych urządzeniach chłodniczych i kwestia możliwości identyfikacji takich urządzeń wśród obiektów archeologicznych. Odkrycie dwukomorowej chłodni lodowej w Toruniu z okresu późnośredniowiecznego, j e j opis i zasady funkcjonowania. Archeologiczne przykłady podobnych obiektów o nie zawsze właściwie określonej funkcji. Wnioski o możliwości wykorzystania prostych chłodni lodowych obok innych, znanych w średniowieczu, sposobów konserwacji pożywienia, głównie mięsa i ryb."

Dokument PDF
4,4M
Dokument PDF w archiwum RAR
4,2MLecznictwo ludu polskiego

Henryk Biegeleisen Strona tytyłowa książki

"Dr. Biegeleisen łącząc owe wyniki w jeden obfity pęk i wiążąc je wstęgą swych rozległych znajomości, ukazuje nam w nowem świetle lecznictwo ludu polskiego. Istny to kalejdoskop zabytków przeddziejowych, a wśród nich kiełkują i w listki się stroją ziarna z czasów późniejszych. Wszystko to razem tworzy w tej tak starannie opracowanej książce przedziwny obraz epok zamierzchłych tudzież czasów nowszych i coraz to nowszych. Żywy obraz, zajmujący zarówno badacza zawodowego, jak historyka medycyny, etnografa, jak człowieka wykształconego wogóle."
Dr. med. Włodzimierz Bugiel Wiceprezes To w. antropologicznego w Paryżu.

Jest to wersja OCR ksiażki ze Śląskiej Biblioteki Cyfrowej. Edycja nie jest pełna, więc występują w niej typowe blędy rozpoznawania druku przez komputer. Dlatego też, w archiwum RAR zamiesiłem również wersję zeskanowaną - może się przydać w niektórych wypadkach.

Dokument PDF
6,2MiB
Dokument PDF w archiwum RAR
18MiB

Valid HTML 4.0 Transitional

 
Dolna belka
Dolna belka
Dolna belka
Dolna belka
Dolna belka
Dolna belka